Добрий день, шановні малинчани!

Ситуація по рівню захворюваності на короновірусну інфекцію у нас залишається без змін.
Станом на 10:00, 11 серпня 2020 року на Малинщині виявлено 18 активних хворих на #COVID19.
Із них, на амбулаторному лікуванні перебуває 5 пацієнтів. Стан їх задовільний. Також, під наглядом сімейних лікарів перебуває 17 осіб, що мали контакт із хворими на коронавірус. Стан здоров’я їх задовільний.
Під наглядом педіатрів перебуває 5 дітей, що мали контакт із хворими на коронавірусну інфекцію. Стан здоров’я їх задовільний.

І наша щоденна мантра:

  • мийте руки,
  • одягайте маски,
  • тримайте дистанцію,
  • піклуйтеся про себе та близьких.

Адже, коли коли Ви без маски і заражена людина без маски, між Вами та вірусом є тільки випадковість. Куди дме вітер, куди дихає заражена людина, наскільки вона заразна, наскільки інтенсивно дихає, чи чхне зараз у вашу сторону, чи ні. Все це Ви не можеш контролювати.
✅ Коли Ви в масці, а людина-носій вірусу – без, Ви маєте певний ступінь захисту, якийсь контроль над ситуацією. Маска зупинить частину вірусу, залишок може й не причепитись до Вас – і Ви маєте шанс оминути небезпеку.
✅ Коли в масці і Ви, і заражена людина, – Ваші шанси оминути хворобу найвищі: з маски зараженої людини виривається незначна частина “заразних бризок”, і якщо вона долітає до Вас – то за величезної вірогідності Вашої маски достатньо, щоб її зупинити.
✅ Коли Ви ще й на відстані 1,5-2 м, вважате, Ви в безпеці.
⛔️ А от коли Ваша маска або маска іншої людини лише на роті – це все одно що зовсім без масок. Так само не має захисних властивостей і маска, яку носили довше 2-3 годин, так що вона стала волога.
⛔️ Або коли Ви не прали свої маски тижнями, хапали брудними руками, носили просто в кишені чи на дні сумки.
А тепер уявіть, що Ви маєте вірус і просто ще не знаєте про це. І ходячи без маски, наражаєте на небезпеку (навіть смертельну) кожну зустрічну людину.
Тому супергероїчно для Вас, для мене і для всіх – носити маски, коли ми серед людей, одягати їх на рот і на ніс, хоч як би спекотно не було, тримати за можливості відстань від інших, регулярно прати тканинні маски та тримати їх в чистоті. І руки! Руки теж тримати – в чистоті та подалі від обличчя. От і все супергеройство.

Будьте здорові!

#StopКоронавірус