Доброго дня, шановні малинчани!

До вашої уваги інформація щодо захворювання серед дорослих та дітей за сьогодні, 23 квітня.
До сімейних лікарів за медичною допомогою звернулося 36 пацієнтів. Діагноз ГРВІ – 3; діагоноз пневмонія – 0, госпіталізовано – 0..
До дитячої поліклініки звернулося 32 дітей: із діагнозом ГРВІ – 6; пневмонія- 0; госпіталізовано – 0.
14 осіб ( з них 2 дитини) із підтвердженою коронавірусною інфекцією COVID– 19 мають легкий перебіг захворювання та знаходяться під наглядом сімейних лікарів. Стан
пацієнтів задовільний.
Кількість контактних осіб не змінився (109).
Під нагляд сімейних лікарів додалось 4-ри особи, які повернулися з-за кордону.
Таким чином, в самоізоляції перебуває 12 осіб.

Сьогодні отримано офіційне підтвердження результату лабораторного обстеження сільської жительки 82 років, про яку ми повідомляли і в якої, на щастя, він виявився негативним!

Ми навмисно не називаємо конкретних прізвищ, адрес з метою мінімізації негативного ставлення не зовсім врівноваженої частини населення, яка нажаль, має місце.

Але, відповідно до Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)

Верховна Рада України постановляє: (далі витяг із оригіналу):
– “на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни:
1) дозволяється обробка персональних даних без згоди особи, зокрема даних, що стосуються стану здоров’я, місця госпіталізації або самоізоляції, прізвища, імені, по батькові, дати народження, місця проживання, роботи (навчання), з метою протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), в порядку, визначеному в рішенні про встановлення карантину, за умови використання таких даних виключно з метою здійснення протиепідемічних заходів.”
Крім того, таке ставлення самих пацієнтів до своєї
хвороби, що проявляється у приховуванні скарг до певного часу, невмотивованій відмові від госпіталізації спостерігається і в інших населених пунктах.

Лікар, яка встановила діагноз по клінічних проявах з врахуванням епідеміологічного анамнезу (основні ознаки COVID-19: контакт з хворим, лихоманка, кашель, утруднене дихання) діяла відповідно до затвердженого алгоритму.

Крім того, у хворої діагностована пневмонія, що відповідно до вимог МОЗ України прирівнюється до підозри на COVID-19, яку вона має змогу пролікувати адекватно в стаціонарних умовах, як і іншу супутню, у тому числі і серцеву.

Чому інформацію про негативний результат медичні працівники сприйняли без перебільшення з радістю?
Тому, що знімається питання по цілому ряду заходів, які необхідно було організувати і проводити в населеному пункті в разі позитивної лабораторної реакції, а також зникає підстава для агресивної поведінки частини односельців, як і для паніки.

І ще, про одну надзвичайно важливу обставину, яка була врахована при постановці діагнозу та прийнятті рішення про госпіталізацію

А, щоб було, якби хвора, не дай Бог, померла? І після цього встановлено, що в неї, все таки, були вище перераховані клінічні ознаки COVID-19, а лабораторне обстеження не проведено? Яким був би резонанс і агресія!

А якби сталося непоправне, і коронавірус дійсно був, а хвору – госпіталізовано не було і в обряді поховання прийняла участь частина жителів села?….

Тому, необхідно розуміти, що лікарям в цій ситуації, яка недаремно іменується надзвичайною, доводиться приймати непрості рішення і передбачати можливі наслідки цих рішень та вибирати найоптимальніший
варіант.

А всім іншим необхідно бути стриманішими в емоціях і розуміти, що кожен може опинитися в такій ситуації, отож, суворо дотримуватися вимог санепідрежиму.

Оскільки до нас також звертаються громадяни у зв’язку із смертю в інфекційно-боксованому відділенні лікарні хворого на коронавірус жителя міста Малина 1964 року народження, повідомляємо наступне: у нього була складна супутня паталогія, яка не дала шансу побороти COVID-19.
Висловлюємо співчуття родині покійного.

Карантин подовжено.
Кількість тих, хто захворів, зростає. Днями ми будемо спостерігати наслідки недотримання режиму карантину під час Великодніх свят.

Всі втомилися. Хтось жартує, що від сидіння вдома скоро навіть маски можуть стати замалі. А хтось підтримує фізичну форму тренуваннями. Якщо ви тренуєтесь, тренуйтеся безпечно, дбаючи про себе та оточуючих.

Будьте здорові.

#StopКоронавірус