Добрий вечір, шановні малинчани!

У Житомирській області протягом доби підтверджено 398 нових випадків захворювання на COVID-19.

Станом на 09:00 5 листопада 2020 року у Житомирській області виявлено 7231  активного хворого на COVID-19.

На жаль,   4 листопада, від ускладнень, викликаних коронавірусною хворобою померло вісім жителів області.

Співчуваємо рідним та близьким…

З початку року в Малині та районі всього підтверджено 470 випадків захворювання на COVID-19 , з них одужали 257 осіб, 11 людей померло.

Загалом активних хворих на COVID-19 у Малині 165 осіб.

За минулу добу одужало 29 малинчан.

Сьогодні отримано 47 позитивних ПЛР результатів, з них: 35  у мешканців міста та 12 у  жителів району.

Нині, на амбулаторному лікуванні у нашому центрі з діагнозом COVID-19 перебуває 102 пацієнти (серед них одна дитина). Стан здоров’я їх задовільний.

Також, під наглядом лікарів нашого центру перебуває 197 осіб, що мали контакт із хворими на коронавірус (серед них 139 під наглядом сімейних лікарів та 58 під наглядом педіатрів. Стан здоров’я їх задовільний.

Сьогодні відбулася оперативна нарада у головного лікаря КНП«МЦПМСД» ММР Андрійцева О.М. за участі заступника головного лікаря Раєць О.М., завідуючої АЗПСМ №2 Ковалінської Т.В., головної медсестри Парфіненко В.А., та інспектора відділу кадрів , голови профкому Левичевої Г.В.

Основною причиною скликання даної наради стала вимога наказу УОЗ про термінове створення кадрового резерву для роботи у закладах, що визначені для госпіталізації пацієнтів хворих на COVID-19.
В наказі УОЗ про конкретні ЗОЗ мова не йде, але цілком можливо, що такий резерв буде задіяний для надання допомоги в пристосованих до цього приміщеннях, як наприклад ДЮСШ.

За останній тиждень в нашому закладі повторно захворіла на COVID-19 сімейний лікар, ще один перебуває на амбулаторному лікуванні.
Цього тижня лікар-педіатр, на прохання наших колег, надавала допомогу дітям у стаціонарі. Відсьогодні вона на лікарняному …
Сімейні лікарі, що ведуть щоденні прийоми, чергують в ізоляторах, відповідають на дзвінки знаходяться на межі виснаження.
Ситуація стає некерованою. Хтось терпеливо чекає своєї черги в ізоляторі, а дехто, називаючи зовсім інші причини звернення, з ознаками COVID-19 йде на прийом у кабінет до лікаря .

І ось, у нас виникає питання – для чого створювати резервні бригади і чекати коли цей час настане, чекати коли переповняться палати і коридори лікарні, а чи не краще терміново повернутися до карантинних обмежень, які діяли на початку карантину і які давали свої результати. З такою пропозицією ми звернулися до ще діючого міського голови Шостака О.Г., голови РДА Кириченка С.В., голови районної ради Левковця М.С.

Відповідні листи направлені на їх адресу.

Запроваджений карантин в школах, значно зменшив кількість звернень до педіатрів так, що можна продовжувати планові щеплення, які теж є важливими.

І наша щоденна мантра:

• мийте руки,
• одягайте маски,
• тримайте дистанцію,
• піклуйтеся про себе та близьких.

Будьте здорові!

#StopКоронавірус