#Віртуальний_кабінет_Раннього_розвитку

 

Раннє втручання надає свої послуги насамперед дітям перших років життя, оскільки раннє виявлення біологічних та соціальних факторів ризику щодо порушення розвитку дитини дає можливість своєчасно почати інтенсивну допомогу у ранньому віці, коли розвиток дитини особливо піддається впливу і є можливість попередити ускладнення неповносправності в функціонуванні сім`ї, так і в фізичному та психосоціальному розвитку дитини.

Як ми вже повідомляли, у нашому центрі планується відкриття кабінету Раннього втручання.
До команди Раннього втручання входитимуть такі фахівці як психолог, фізичний реабілітолог, логопед, лікар-педіатр та батьки дитини, які тісно співпрацюватимуть між собою, оскільки тільки у такий спосіб сім`ї та дитині може бути надана цілісна, комплексна допомога.

Наталка Недашківська, приватний фізичний реабілітолог , має чималий досвід у наданні допомоги маленьким пацієнтам. Тож сьогодні, шановні наші друзі, запрошуємо на розмову з нею.

– Наталко Вікторівно, чи багато батьків довіряють Вам своїх дітей?

Відразу хочу попередити, щоб уникнути зайвих інсинуацій, що всі реабілітаційні заходи проводяться у нас за направленням лікарів різних медичних закладів. Протягом цього року спинки своїх дітей нам довірили 47 батьків (діагноз за направленням сколіоз різного ступеня), з аутизмом у нас займалось троє діток, із ДЦП всього двоє, дітки до року було 20, всі інші дорослі.
Нажаль, дуже часто новонароджені дітки отримують діагноз: затримка фізичного розвитку. Такі дітки потребують масажу та ЛФК за спеціальними методиками. У роботі з малятами до року, я звертаю особливу увагу на те, щоб навчити мам займатись зі своїми чадами самостійно, оскільки результати будуть набагато кращі, якщо виконувати ряд вправ щоденно.
А також є у нас дітки, яким після огляду обласних спеціалістів чітко рекомендують заняття з реабілітологом, інструктором ЛФК, а також зі спеціалістами, яких немає у нашому штаті.

– Яких саме спеціалістів Ви маєте на увазі?

Це логопед, дефектолог, психолог, тощо. Для таких дітей нам в допомогу стають спеціалісти з інших установ і закладів. Особливо хотіла б подякувати психологу Подольській Лілії Володимирівні. Досить часто вона консультує наших діток та і мене особисто, бо багато питань виникає коли працюєш із фахової реабілітації з аутистичною дитиною. Ліля Володимирівна підказує як себе правильно поводити , якім тоном розмовляти, тощо.

– Ще працюючи у нашому закладі, Ви почали втілювати у життя програму «Реабілітаційна допомога при сколіозах I-II ст. тяжкості у дітей».

– Так. Тема сколіозів – моя улюблена. Довго я працювала над науковою роботою за цим напрямом, і як виявилось ще багато чого є в ній досліджувати. Особливо корисні при даному діагнозі – злагодженість методів по реабілітації.
Намагаємося індивідуально підібрати комплекс заходів під дитину, звичайно можемо похвалитися позитивними результатами, які побачили батьки та оцінили обласні спеціалісти.
Працює з нашими дітками також інструктор із дитячого фітнесу Грищенко Людмила, професійно скаладає комплекси, де чередуються вправи під власною масою тіла з навантаженнями в тренажерах, а також робота з фітболами , гантелями, утяжувачами та ще багато чого цікавого.
Головною метою наших занять є зміцнення м’язового корсету дитини – все просто!

– Бажаємо Вам позитивних результатів у роботі! І маємо надію, що коли розпочне працювати кабінет Раннього втручання на базі нашого центру, Ви консультуватимете там маленьких пацієнтів.

Залюбки, в тому числі й благодійно.
І на закінчення, моє улюблене – дякуємо за довіру!!!- щиро посміхнулась фізичний реабілітолог
Наталка Недашківська.

P.S.
Хочемо зауважити, що держава вперше звернула увагу на медичну реабілітацію .
Програму реабілітації поширили не тільки на дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП, а й на всіх дітей з інвалідністю, що дозволить їм проходити лікування незалежно від встановленого діагнозу. І на наступний 2020 рік закладено у бюджет 149 млн. грн. на реалізацію даної програми.

Слід відмітити що наш центр ще з 2015 року почав займатися питаннями реабілітації. Було розроблено і втілено у життя дві програми: «Допомога постінсультним хворим», яка була затверджена сесією міської ради та «Реабілітаційна допомога при сколіозах I-II ст. тяжкості у дітей».

Своїми досягненнями в роботі реабілітолог Наталка Недашківська( яка працювала тоді у нашому закладі) та Олександр Андрійцев, головний лікар, поділилися із учасниками XV Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми навчання та виховання людей в інтегрованому освітньому середовищі і світі реалізації Конвенції ООН про права інвалідів», що проходила у Києві.
Надалі, вони отримали запрошення від Президента Всеукраїнської громадської організації “Українська асоціація рефлексотерапії та медичної акупунктури”(ВГО”УАРМА) Коваленко О.Є. – доктора медичних наук, професора кафедри сiмейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НМАПО імені П.Л. Шупика виступити на конференції з програмою «Ранньої реабілітації постінсультних хворих». Виступ відбувся в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупіка, доповідь була опублікована в матеріалах про конференцію.

Тож, маючи досвід роботи та підтримку із боку держави, над програмами реабілітації працюватимемо і надалі.