Станом на 20 січня у Китаї в м. Ухвань та за межами Китаю офіційно зареєстровано 205 лабораторно підтверджених випадків інфекційної хвороби, викликаної новим коронавірусом (nCoV). Троє людей померли, 170 пацієнтів госпіталізовано. Випадки захворювання серед осіб, які приїхали з м. Ухань, було зареєстровано у Таїланді (2), Японії (1) та Південній Кореї (1). Медичними службами було встановлено та обстежено 817 близьких контактів. Позитивних результатів на nCoV виявлено не було.

Центр громадського здоров’я МОЗ України офіційно повідомив Прикордонну службу України, керівників обласних та Київського міського лабораторних центрів МОЗ України, а також керівників структурних підрозділів охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій про ситуацію з коронавірусом в Китаї та про актуальні рекомендації ВООЗ.

22 січня відбудеться засідання комітету з надзвичайних ситуацій ВООЗ у зв’язку з новими випадками хвороби та заявами про можливу передачу збудника інфекційної хвороби від людини до людини.

МОЗ України нагадує про основні заходи профілактики, яких необхідно дотримуватись при відвідуванні країн, де були зареєстровано випадки нового коронавірусу:

  •  уникати тісного контакту з людьми, що мають симптоми гострої респіраторної інфекції;
  •  частіше мити рук з милом, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їх оточенням;
  •  уникати тісного контакту з тваринами на фермах або у дикій природі.