Новий міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька одним із пріорітетних завдань вважає проведення щеплення дорослого населення.
Таку політику підтримують у нашому центрі. Переважна більшість працівників щепилася від дифтерії та правця протягом минулого року.
Сьогодні вакцинувалися Олександр Андрійцев, в.о. головного лікаря та Олена Раєць, заступник головного лікаря.

«Через те, що в Україні прогнозують спалах дифтерії, а від неї смертність у 100% зі 100%, якщо не вводити спеціальну сироватку, а судоми від правця такі, що ламається хребет, я вирішив, що такі неприємності мені не потрібні, тому потрібно вакцинуватися, розповідає Олександр Миколайович.- Сьогодні власним прикладом показую, що щеплення робити необхідно. Зробив ревакцинацію проти дифтерії та правця. Це питання відповідальності, питання серйозного ставлення до себе, до світу.
Звертаюсь до всіх керівників установ, організацій слідувати моєму прикладу та заохочувати до вакцинації доросле населення м. Малина та району,»- закликав він.

Корисна інформація.

Один із найбільш поширених міфів про вакцинацію – те, що щеплення роблять лише у дитячому віці.
За українським календарем профілактичних щеплень вакцину від дифтерії, кашлюку та правця потрібно робити кожні 10 років. Цих вакцин достатньо в українських медзакладах і їх можна зробити абсолютно безоплатно.

Тож , якщо ви не пам’ятаєте, коли востаннє робили щеплення – це ще одна нагода знайти свого сімейного лікаря. Лікар буде вашим надійним орієнтиром у всіх питаннях щодо здоров’я.

Якщо ж людина пропустила або не робила щеплення проти дифтерії від 16 років, їй необхідно терміново звернутися до сімейного лікаря або терапевта та зробити три щеплення проти дифтерії та правця. Між першим і другим щепленням має минути 1 місяць, третє щеплення роблять через півроку після другого. Вакцинація проводиться безкоштовно.
#дифтерія #вакцинадіє #вакцинація #мивакцинованітаздорові #медицина