Захворювання молочної залози, в т.ч. рак молочної залози є однією з проблем сучасності, які призводять до вкрай негативних наслідків як для пацієнтів, так і для суспільства в цілому. В області є певні проблеми щодо раннього виявлення таких захворювань. Мамографія, як метод виявлення захворювань є недоступною для масового обстеження пацієнтів. В області працює всього декілька мамографів.

Обласний міжрайонний діагностичний центр в м. Коростені повідомляє, що в закладі впроваджений унікальний для Житомирської області метод виявлення захворювань молочних залоз методом контактної цифрової термографії, який призначений для скринінгового обстеження населення з метою ранньої діагностики пухлинних захворювань молочної залози, первинного відбору хворих з груп ризику,контролю розвитку хвороби і ефективності лікування.

Такі поширені і не завжди доступні методи діагностики як рентгенівська мамографія і ультразвукові дослідження фіксують лише структурні зміни в організмі людини. Тим часом відомо, що цим змінам завжди передують (часто випереджаючи на 3-10 років) фізіологічні зміни, супроводжувані підвищення температури в тому місці, де потім виникає пухлина. Тому термографія має принципові переваги в ранньому виявленні наявності ризику виявлення хвороби. Крім того, термографія абсолютно безпечна для пацієнтів та обслуговуючого персоналу. Вона дозволяє без будь-якої загрози здоров’ю проводити обстеження як завгодно часто, що робить її незамінною при контролі динаміки розвитку хвороби або ефективності методів лікування.

Обстеження проводиться у відділенні функціональної діагностики ( кабінет №34).

Перед обстеженням пацієнт повинен виконати ряд вимог:

  1. Обстеження проводиться на 5-12 день від початку місячного циклу інки в менопаузі – без обмежень);
  2. За 5 днів до обстеження мають бути припинені тривалі сонячні та штучні ультрафіолетові опромінювання. Сонячні опіки можуть спотворити термограму;
  3. За день до обстеження забороняється застосовувати лосьйони, креми, пудри, дезодоранти та іншу косметику для грудей, забороняється проводити будь-які маніпуляції з молочними залозами (пальпування, мамографія, УЗД, фізіотерапія або ВЧ процедури);
  4. Заборонено робити фіззарядку і виконувати важку фізичну роботу за п’ять годин до обстеження ;
  5. Годуюча мати, може погодувати дитину не пізніше, ніж за годину до обстеження;
  6. Заборонено купатися пізніше, ніж за годину до обстеження;

  7. При наявності імплантатів треба попередити лікаря.

Лікар, що проводить обстеження –Попов Микола Павлович (телефон – +38 068 220 1018). Графік роботи – щоденно з 8.00 до 12.00 включаючи суботу.

Вартість процедури – 40 грн. Члени лікарняної каси обстежуються на загальних підставах.