Україна займає 2 місце в Європі за темпами поширення раку. 65 тисяч осіб щороку помирають від раку, а 140 тисяч дізнаються про свою хворобу.

Щороку збільшується кількість онкохворих на Малинщині. За 2019 рік у Малині та районі на рак захворіло 127 чоловік.
Діагноз онкозахворювання I-II ступеню був виставлений 55 пацієнтам, III ступеню – 29. Слід зауважити, що 9-ро із них мають запущені випадки.

Що таке запущені випадки? Це коли пацієнт нехтує профілактичними оглядами у лікаря, звертається за допомогою тоді, коли хвороба прогресує.

Із 9-ти онкохворих із запущеними випадками, 5-ро проживають у місті, а 4-ро у селі.
Серед 9-ти запущених випадків, 3-є хворих із діагнозом рак ротової порожнини, один із діагнозом рак прямої кишки і 5-ро із діагнозом рак молочної залози ( ще у двох жінок вставили діагноз рак IV ступеня).

Шкода, що таке онкозахворювання як рак молочної залози, виявили вже запізно, адже рання діагностика цього захворювання значно підвищує шанси на одужання та дає можливість врятувати не одне життя.

Діагноз онкозахворювання IV ступеня виставлений 28 пацієнтам. Половина із них- сільські жителі.
У процентному відношенні запущені форми раку становлять 29 відсотків від загальної кількості онкохворих.

Одним з основних компонентів у комплексній стратегії боротьби з онкозахворюваннями ВООЗ є профілактика, діагностика та скринінг хвороби.

Раннє виявлення онкологічних захворювань дозволить знизити рівень смертності серед населення.

Саме тому ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань, стали пріоритетними послугами у ПМГ. На них передбачено 1 мільярд гривень.

У гарантований пакет безоплатних обстежень входить:

  • мамографія;
  • гістероскопія;
  • езофагогастродуоденоскопія;
  • колоноскопія;
  • цистоскопія;
  • бронхоскопія.

Для того, щоб пройти дослідження, потрібно мати направлення від сімейного лікаря або іншого лікуючого лікаря. Щоб дізнатися, в якому віці та за якими показаннями слід пройти обстеження, перейдіть за посиланням: https://bit.ly/2Ni1Ag7.

Детальніше про Програму медичних гарантій та пріоритетних послуг читайте за посилання: https://bit.ly/2skwCNi.