За минулий тиждень у місті Малині та районі на ГРВІ захворіло 249 чоловік, а на грип – 4 людини. Спостерігається зменшення кількості хворих.
Із початку епідсезону (з 1 жовтня 2019) на грип у нас захворіло 16 чоловік. На ГРВІ перехворіло 2245 малинчан.

У Житомирській області за минулий тиждень за медичною допомогою звернулося 10339 пацієнтів. Епідпоріг по грипу і ГРВІ в області перевищено на 47%.

В Україні захворюваність на грип та ГРВІ перевищила епідемічний поріг на 55,6% і має середню інтенсивність.
Із початку епідсезону зареєстровано 26 лабораторно підтверджених летальних випадків унаслідок ускладнень грипу.

За повідомленям Управління Служби безпеки України в Житомирській області, спостерігається системне зростання кількості захворювань, які викликані поширенням нових штамів вірусів.

Пам’ятайте!!!

За перших ознак захворювання (раптовий початок недуги, головний біль, ломота у м’язах та суглобах, біль у горлі, підвищення температури тіла до 38 °С і більше, кашель, в окремих випадках — блювота і діарея) необхідно обов’язково звернутися до сімейного лікаря.

Самолікування від грипу може бути небезпечним для здоров’я і життя.

Пам’ятайте!!!

Грип — це високозаразне вірусне захворювання з ризиком тяжких ускладнень та смерті. Найчастішим ускладненням хвороби є пневмонія, яка може за 4-5 днів призвести до летальних наслідків. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

Профілактика грипу та ГРВІ

З року в рік з початком нового епідемічного сезону лікарі наголошують на важливості профілактичних заходів (вакцинація), а також дій, які зможуть уберегти українців від хвороб. Одними з найбільш частих та дієвих є такі буденні поради:

– Частіше мийте руки з милом, особливо після контакту з поручнями, предметами загального використання, якщо ви не маєте можливості помити руки, використайте антисептик на основі спирту;
– Одягайтеся відповідно до погоди й тримайте ноги в теплі (у ЦГЗ також наголошують, що перегрів так само небезпечний, як і переохолодження);
– Харчуйтеся збалансовано, вживайте вітамінізовані продукти;
– Уникайте контактів із хворими особами, тримайте дистанцію не менш як 1м від людини з ознаками захворювання;
– Частіше провітрюйте приміщення, робіть вологе прибирання (віруси не люблять свіже повітря і швидко гинуть у ньому);
– Повноцінно спіть.

Прислухайтесь до порад і БУДЬТЕ ЗДОРОВІ !!!