Сьогодні відбулася позачергова нарада у АЗПСМ №2 за участю Олександра Андрійцева, головного лікаря нашого закладу.

Яке ж питання піднімалося лікарями – педіатрами?

Розпочнемо із статистики.

За період із 7 по 11 вересня до педіатрів звернулося 611 дітей. Із них по хворобі – 153 дитини. Із високою температурою – 44 .

На прийомі у цей період працювало 4 лікарі (решта у відпустці).

За один прийом лікар може прийняти лише 25 пацієнтів. Для того щоб уникнути черги – ведеться попередній запис. Але відвідати лікаря хоче значно більше бажаючих. То ж біля реєстратури, на вулиці на прийом до чергового лікаря ( який ще в той же час і веде прийом пацієнтів записаних попередньо) збирається чимала черга ( особливо у вранішні години). Серед маленьких пацієнтів одночасно знаходяться хворі діти ( з нежиттю, кашлем та температурою, із іншими хронічними захворюваннями та здорові, які хочуть отримати довідки.) І, майже, ніхто з батьків та дітей у цей час не дотримується безпечної дистанції, тим самим наражаючи себе і своїх дітей на небезпеку.

Дітей із високою температурою та кашлем педіатри оглядають в ізоляторі. Після кожного прийому пацієнта там проводиться кварцування. Бо ж, за словами медиків, саме ця  процедура вбиває в приміщеннях бактерії та віруси.  Кварцування триває 30 хвилин та ще 5-10 хвилин необхідно для провітрювання. Протягом усього часу знаходитися у приміщенні не можна. Це робиться для того, щоб уберегти пацієнтів і лікаря від вірусних інфекцій.

Лікарі з розумінням відносяться до непростої ситуації, приймаючи понаднормово інколи по 10-15 малюків. Але вони також розраховують на розуміння зі сторони батьків.

Приходьте, будь-ласка, на прийом до лікаря тільки попередньо записавшись. Якщо немає місця на завтра – записуйтесь на інші дні. Винятком може стати тільки якщо у вашої дитини температура за 38, 5 та утруднене дихання, або інший невідкладний стан.

Якщо ж ваша дитина захворіла, у неї тримається субфебрильна температура – зателефонуйте до свого лікаря і отримайте консультацію по телефону і запишіться на прийом на наступний день.

Лікарі добре розуміють те, що батьки, налякані ситуацією із COVID19, при перших ознаках ГРВІ поспішають до педіатра. Але, знову ж таки статистика. За період пандемії у Малині та районі на коронавірусну інфекцію захворіло 6-ро дітей у легкій формі.

То ж, шановні батьки!

Будь-ласка, не панікуйте!!!

Приходьте на прийом на лікаря тільки за попереднім записом!!!

Бережіть себе та своїх дітей!

Дотримуйтесь рекомендацій санепідрежиму!!!

Будьте здорові!!!