Сьогодні була проведена виробнича нарада за участю Олександра Андрійцева, головного лікаря КНП “МЦПМСД” ММР, завідуючих АЗПСМ, сімейних лікарів, педіатрів та лікаря-гінеколога.

Насамперед, прослухали звіти завідуючих амбулаторій. Мова йшла про стан надання медичної допомоги структурними підрозділами КНП “МЦПМСД” ММР під час епідемії COVID-19.

Статистика захворюваності на коронавірус все більшає, а увага пацієнтів до цієї теми стає все млявішою, – йшлося під час наради. Тим часом, загроза захворіти зараз висока як ніколи.
Нині, під наглядом сімейних лікарів перебуває 72 особи‼️, що мали контакт із хворими на коронавірус. Стан здоров’я їх задовільний.
На амбулаторному лікуванні із діагнозом COVID-19 перебуває 11 пацієнів.
Під наглядом педіатрів перебуває 4 дітей, що мали контакт із хворими на коронавірусну інфекцію, а також, 2 дитини із діагнозом COVID-19. Стан здоров’я їх задовільний.
Тому, лікарі нашого КНП, звертаються до своїх пацієнтів. Будь-ласка:
‼️ Ставтеся уважно до свого стану.
‼️ За перших симптомів ГРВІ у себе чи близьких просто дзвоніть своєму сімейному лікарю чи лікарці або педіатру. ‼️НЕ біжіть до ПОЛІКЛІНІКИ – адже ви можете становити загрозу для оточуючих, для багатьох – навіть смертельну.
Лікарі мають затверджені протоколи, знають, що робити, і спрямують вас на тести та до лікування, адекватного вашому стану.

І ось ще на якому питанні хочемо акцентувати вашу увагу, шановні пацієнти, – чи зобов’язані сімейні лікарі та педіатри надавати невідкладну допомогу в позаробочі години?
Лікарі у розпачі‼️
Пацієнти телефонують їм цілодобово‼️
Дійсно,під час карантину лікарі наполегливо рекомендують повідомляти їм про стан свого здоров’я при ознаках гострих респіраторних захворювань та консультуватись з ними. Але велике прохання, звертатися до них виключно у робочий час, а не протягом 24 годин на добу)‼️
‼️Пам’ятайте, лікарі теж люди, мають сім’ї, дітей та літніх батьків. Вони теж стомлюються і мають право на відпочинок. Тож, не дзвоніть їм коли вам заманеться‼️

А ЩО З ЦЬОГО ПРИВОДУ ГОВОРИТЬ ЗАКОН?
Чи зобов’язані сімейні лікарі та педіатри надавати невідкладну допомогу в позаробочі години,- на
це питання чітку відповідь дає адвокат Олена Мендель у журналі “Управління закладом охорони здоров’я”.
” 33 години на тиждень становить норма робочого часу для лікарів, зайнятих виключно амбулаторним прийомом хворих.
Невідкладну медичну допомогу лікар ПМД надає, якщо розлад здоров’я пацієнта стався у нього на прийомі.
Лікар первинки має право, але не зобов’язаний, надавати окремі послуги пацієнту за місцем проживання останнього або за допомогою телекомунікацій (наприклад, проконсультувати по телефону). І здійснювати таку допомогу лікар може відповідно до режиму роботи ЦПМСД.
Отже, відмова сімейних лікарів надавати невідкладну медичну допомогу в неробочі години ЗАКОННА.

Тому, велике прохання, шановні пацієнти!
Якщо лікар не взяв телефон у позаробочі години, не телефонуйте йому ще раз. Як тільки в нього з’явиться можливість він набере вас сам. Кожен із лікарів добре знає своїх пацієнтів, хвилюється за них, і не залишить ваш дзвінок поза увагою.
Будьмо взаємоввічливими!
І, будьте здорові!!!

На світлинах: під час виробничої наради 29 липня 2020 року.