Сьогодні була проведена виробнича нарада за участю Олександра Андрійцева, головного лікаря КНП “МЦПМСД” ММР, завідуючих АЗПСМ, сімейних лікарів, педіатрів та лікаря-гінеколога та Тетяни Семененко, начальника відділу охорони здоров’я виконавчого комітету Малинської міської ради.

Насамперед, керівники амбулаторій доповіли про виконану роботу минулий тиждень та вислухали проблемні питання які мали місце в роботі..

Олена Раєць, заступник головного лікаря з МОН та ЕТН, зауважила, що статистика захворюваності на коронавірусну інфекцію залишається стабільно високою, як і загроза захворіти на COVID-19, та більш детально проінформувала про хворих на ковід та контактних осіб.

Загалом активних хворих на COVID-19 у Малині 32 особи.

На амбулаторному лікуванні із діагнозом COVID-19 перебуває 12 пацієнтів, серед них одна дитина. Стан здоров’я їх задовільний.

Під наглядом сімейних лікарів перебуває 93 особи ( серед них 30 дітей) , що мали контакт із хворими на коронавірусну інфекцію.

Стан здоров’я їх задовільний.

Шпиталізовано до лікарні 13 хворих на коронавірусну інфекцію та 23 пацієнти із діагнозом « Підозра на COVID-19».

Ще 7 хворих знаходиться під наглядом сімейних лікарів, що працюють у приватних закладах.

Як відмітила Олена Миколаївна, кількість хворих на Ковід і контактних осіб щоденно збільшується. Ця картина, на жаль, для лікарів є очікуваною, враховуючи поведінку більшості малинчан, і не тільки.

Люди ігнорують правила санітарно-епідемічних норм: не одягають маски, не дотримуються безпечної дистанції, ручкаються, не обробляють руки антисептиками і т.п..

Тому, вкотре звертаємося до вас!

Будь-ласка, бережіть себе та своїх рідних!

Ми розуміємо, що всі стомилися, що важко і незручно дихати у масці. Але коли людина захворіла, і в неї утруднене дихання, їй доводиться одягати кисневу маску чи до неї підключають апарат штучної вентиляції легень – невже тоді легше?

Не ручкайтесь. Хай це стане вашою звичкою. Не забувайте мити руки милом протягом 40 секунд або обробляти їх антисептиками.

Дотримуйтесь безпечної дистанції у магазинах, аптеках, на ринках, у транспорті. Адже від того, що ви зайняли чергу впритул один до одного, час на покупку не зменшиться, а шанс підхопити інфекцію збільшується врази.

А потім, коли людина занедужала, розпочинається паніка.

Сказати, що сімейні лікарі та педіатри працюють важко, не сказати нічого. Щодня до лікаря телефонує 50 – 70 пацієнтів щодня (уявіть собі), і не тільки у робочий час. Досить часто телефонують пацієнти і вночі. Крім того, лікарі отримують дописи через Viber і теж змушені відповідати, і це в той час, коли вони ведуть прийом, виписують електронні направлення та рецепти. А ще, обстежують пацієнтів із підозрою на COVID-19, в окремому 8-му кабінеті, куди потрібно спуститися, і після цього передягнутися.

Тому ще раз звертаємося до вас, шановні пацієнти!

Будь-ласка, без нагальної потреби (наприклад, я почуваюся добре, але давно у вас не була, чи випишіть мені довідку на санаторно-курортне лікування ( хай буде на всякий випадок, хоч я ще не збираюся їхати) прохання не турбувати лікарів.

Далі  під час п’ятихвилинки, лікарі прослухали елемент селекторної наради  УОЗ Житомирської ОДА, де йшлося про призначення ПЛР тестів та про алгоритм дій сімейних лікарів та педіатрів при підозрі у пацієнта COVID-19.

Затим, Олександр Андрійцев, головний лікар нашого закладу, розповів, що ми придбали новий прилад для визначення ваги тіла VIVA (HBF-222TEBK). Його використовуватись для обчислення індексу маси тіла.

І на завершення виробничої наради – традиційне вітання для іменинників. З днем народження привітали лікаря-педіатра Ніну Вариводу.


На світлинах: під час проведення виробничої наради 7 жовтня 2020 року.