Сьогодні була проведена виробнича нарада за участю Олександра Андрійцева, головного лікаря КНП “МЦПМСД” ММР, завідуючих АЗПСМ, сімейних лікарів, педіатрів та лікаря-гінеколога.

Насамперед, прослухали звіти завідуючих амбулаторій. Мова йшла про стан надання медичної допомоги структурними підрозділами КНП “МЦПМСД” ММР під час епідемії COVID-19.

На минулій нараді було підняте питання про стан здоров’я двох дітей із низьким рівнем гемоглобіну. Це сталося через недогляд матері.

Як повідомили завідуючий АЗПСМ с. Головки Василь Луцик В.С. та завідуюча АЗПСМ №2 Тетяна Ковалінська, діти амбулаторно проходять курс лікування. Лікарями був поінформований МЦССДМ. Спеціалісти даного центру вчасно зреагували на лист та провели роз’яснювальну роботу з батьками.
На даний час, стан здоров’я дітей покращився, рівень гемоглобіну дещо підвищився. Вони і надалі отримуватимуть лікування амбулаторно та перебуватимуть під пильним наглядом педіатра.

Олена Раєць, заступник головного лікаря з МОН та ЕТН, зауважила, що статистика захворюваності на коронавірусну інфецію залишається стабільно високою, як і загроза захворіти на COVID-19, та більш детально проінформувала про хворих на ковід та контактних осіб.

Нині, під наглядом сімейних лікарів перебуває 37 осіб, що мали контакт із хворими на коронавірусну інфекцію.

На амбулаторному лікуванні із діагнозом COVID-19 перебуває 8 пацієнтів, серед них двоє дітей. Стан здоров’я їх задовільний.

Виникло питання про непоінформованість сільських голів про хворих на коронавірусну інфекцію та контактних осіб, що проживають на території їх сільських рад. Воно було вирішено в онлайн режимі із завідувачем Малинського міжрайонного відділу «ДУ Житомирський ОЛЦ МОЗ України» Євгеном Мініним. Відтепер, офіційно, лабораторний центр надсилатиме інформацію керівникам громад про хворих на COVID-19 та осіб, що перебували з ними у контакті.

Великий резонанс викликала розповідь одного із лікарів.
Мова йшла про толерантне відношення пацієнтів, хворих на COVID-19, до свого сімейного лікаря, про толерантне відношення керівників підприємств, установ і організацій до колег, що нездужають, про толерантне відношення людей (сусідів, знайомих) до тих, хто захворів.

Важливо усвідомити і пам’ятати про те , що кожен із нас знаходиться у зоні ризику, кожен із нас може захворіти на Ковід. Хвороба не вибирає людей по соціальному статусу, по професії, по віку.

То ж, важливо усвідомити, що потрібно поважати лікаря, який тебе лікує!!!
Допомагати своїм колегам (бодай морально) !!!
Із співчуттям відноситись до тих, хто захворів!!!
Залишаймося ЛЮДЬМИ!!!
(про психологічну допомогу хворим на COVID-19 ми напишемо окремо)

Далі, Марина Грищенко, інженер-програміст нашого центру розповіла про нововведення у системі МедЕйр. Відтепер, лікарі матимуть змогу отримувати онлайн допомогу без дзвінка до оператора МІС.
На світлинах: під час проведення виробничої наради 9 вересня 2020 року.