Виробнича нарада за участю Олександра Андрійцева, головного лікаря КНП “МЦПМСД” ММР, завідуючих АЗПСМ, сімейних лікарів, педіатрів та лікаря-гінеколога відбулася 6 листопада.

Насамперед, прослухали звіт завідуючих амбулаторій. Мова йшла про стан надання медичної допомоги структурними підрозділами КНП “МЦПМСД” ММР.

Затим, завідуюча АЗПСМ № 2 Тетяна Ковалінська, надала інформацію про випадок захворювання на дифтерію у сусідньому Радомишльському районі.

Головний лікар Олександр Андрійцев повідомив, що значно зросла активність щеплень від дифтерії та правця. За цей рік вакцинована 1961 особа, що становить 60% від плану.

Враховуючи наростання темпів проведення щеплень, наш заклад звернувся до управління охорони здоров’я про виділення додаткових доз вакцини від дифтерії.

Особливу увагу Олександр Миколайович звернув на укладення декларацій. На сьогодні вже підписано 32057 декларацій, що становить 79,3% від загальної кількості пацієнтів. Тож, працювати ще є над чим. Прозвучала стурбованість про укладення декларацій, особливо у сільській місцевості. З Нового року, пацієнтам, які не уклали декларації із сімейними лікарями нашого центру, послуги будуть надаватися платно.

Лікар-гінеколог Валерій Лозєєв розповів про успішні пологи жінок, вагітність яких спостерігали фахівці нашого центру.
Також, Валерій Ігорович, звернув увагу присутніх у залі лікарів на необхідність направлення жінок віком до 40 років на цитологічне обстеження.
Далі, лікар-гінеколог поінформував присутніх про те, що області 2 місце серед малюкової смертності займають вродженні вади розвитку, зокрема вродженні дефекти нервової трубки. Тож, при першому звертанні вагітної, сімейний лікар повинен надати їй розгорнуту інформацію щодо прийому фолієвої кислоти (400 мкг) до 12 тижнів вагітності, ( а якщо в анамнезі відмічались випадки народження дітей із вродженими дефектами нервової трубки – 800 мкг). Далі, Валерій Ігорович розповів про призначення вагітним таких препаратів як Фемібіон, Фемібіон Наталкер I та Фемібіон Наталкер II, використання яких дає можливість зменшити перинатальні втрати, малюкову смертність та захворюваність новонароджених.

Оксана Коломієць, медичний фахівець рецептурних препаратів у місті Житомир, презентувла для наших лікарів лекції на теми:
“Сучасні підходи у лікуванні цукрового діабету II типу” та “Лікування ХОЗЛ”.

На фото: під час виробничої наради 6 листопада 2019 року.