Виробнича нарада за участю Олександра Андрійцева, головного лікаря КНП “МЦПМСД” ММР, завідуючих АЗПСМ, сімейних лікарів, педіатрів та лікаря-гінеколога відбулася 16 жовтня.

Насамперед, прослухали звіт завідуючих амбулаторій.

Приємною новиною поділився Михайло Фещенко, завідувач Нововоробївської АЗПСМ, де, нарешті, продовжується і вже наближається до завершення будівництво нової амбулаторії. Судячи з усього, новий губернатор Віталій Бунечко зреагував на наше звернення з приводу незадовільних темпів будівництва даного об’єкту. Ми висловлюємо вдячність Віталію Івановичу за допомогу.
Завідувач АЗПСМ смт Гранітне Оксана Коваленко, висловила стурбованість зменшенням кількості звернень вагітних до амбулаторії. Все частіше вони звертаються до Коростеня.

Викликає стурбовність незрозуміла ситуація з деклараціями, які не зважаючи на наші звернення до НСЗУ зменшились на 270, без будь-якого обгрунтування.

Тетяна Дідківська, сімейний лікар та Тетяна Ковалінська, педіатр, відвідали товариство сімейних лікарів та педіатрів, що проходив на базі Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні та поділилися із колегами інформацією.
Одна з них – епідемія грипу очікується у другій половині грудня 2019 року та на кінець січня – початок лютого 2020 року.
Лікарі закликають вакцинуватись від грипу. Вакцини, під замовлення, можна придбати у аптеках міста, зокрема у аптеці “Ольвія”.

Досить жваво обговорювалася інформація про впровадження однією із приватних клінік двох правил:
1. В закладі заборонено перебивати пацієнта.
2. Заборонено застосовувати зайві жести та міміку під час спілкування із пацієнтом.

Лікарі впевненні, що навіть посмішку можна оцінику як неадекватну міміку при певних обставинах.
Одна із лікарів навела приклад: вона приймала участь у засіданні комісії. За цей час, одна із пацієнток набрала її по телефону 7 разів поспіль. Лікар розхвилювалася, вийшла в коридор і набрала пацієнтку. У відповідь почула:

– Ви чого трубку не берете, бачите я ж дзвоню?
– Перепрошую, була зайнята, що сталося?
– Ми записалися до вас на прийом сьогодні, і забули на яку годину. Скажіть мені.
– Я не можу вам допомогти, я не у кабінеті, я на засіданні комісії. Передзоніть у реєстратуру, будь- ласка.
– А вам що важко дізнатись?

Які почуття переповнювали лікаря у момент спілкування – можна тільки догадуватися. А таких дзвінків, із подібними питаннями, за день він отримує багато, та ще й у різний час доби. То ж і нервового зриву недалеко.

Ще один приклад. 14 жовтня – вихідний день. За власної ініціативи закладу були призначені чергові лікарі.

З якими питаннями звертались до сімейного лікаря пацієнти:

1.- А де Ваш головний лікар. Мені терміново потрібно поставити його підпис і печатку?
– Сьогодні вихідний, головний лікар буде завтра.
– Як так, мені потрібно сьогодні, бо завтра я на роботі.
– А сьогодні у Вас вихідний?
– Так.
– І у головного лікаря вихідний.
– Але ж мені треба!!!
2.- Лікарю, мені потрібно забрати рентген знімок і заключення лікаря.
– Сьогодні рентгенкабінет не працює.
– То візьміть ключ і відкрийте!
3.- Мені потрібно отримати таблетки у кабінеті фтізіатра.
– Сьогодні там вихідний.
– Як? Я ж то вже приїхав.

Пацієнти навіть незамислюються над тим, чи коректні питання задають лікарю, чи до профільного спеціаліста звертаються.
Годі й говорити про етичні стосунки між пацієнтом і лікарем ось у таких наведених для прикладу ситуаціях. А їх так багато виникає щодня.

Почуття емпатії (що означає глибоке, сильне, чутливе почуття (відчуття), близьке до страждання) для медичних працівників, без перебільшення, є необхідною професійною якістю. Та якщо проблеми пацієнтів сприймати як особисті, до того ж відчувати тиск власних проблем, яких у сучасному житті безліч, це виливається у надмірну втомлюваність та невдовзі проявляється у специфічному стані. Цей стан фізичного та емоційного виснаження внаслідок перевантаження та впливу стресів як у професійному, так і у повсякденному середовищі є синдромом вигорання

Слід зауважити, що Всесвітня організація охорони здоров’я вперше офіційно визнала синдром емоційного вигорання — хворобою.
І на завершення наради – традиційне вітання.

З днем народження привітали Валерія Ігоровича Лозеєва, лікаря-гінеколога.

На фото: під час виробничої наради 16.10. 2019 року.