Чорниця – “золото” українських лісів. Темно-синіми ягодами з сизуватим покриттям встелені галявини лісів! Дивовижне видовище, чи не так? Маленькі ягідки чорниці, схожі на намистинки, – це творіння диво природи. ЇЇ смак унікальний. Поклади ягідку в рот, вона почне повільно танути і незабаром ти відчуєш той незабутній кисло-солодкий смак.

А ще ця смачна лісова ягода – скарбниця, в якій, немов коштовні камені “зберігаються”, вітаміни і мікроелементи, такі як:

  • Кальцій;
  • магній;
  • вітамін С;
  • вітамін РР;
  • фосфор;
  • натрій;
  • вітамін В6.

Чорниця – ягода, яка завоювала велику популярність не лише у свіжому вигляді, але і в якості варення, компоту, джему. Користь чорниці для організму людини безцінна.

Користь чорниці

Чорниця багата на вітамін С, який підвищує стійкість організму до інфекцій, є антиоксидантом, підвищує тонус та загальний стан здоров’я. Вміст вітаміну А, дуже корисний для зору. Недаремно чорниця – загальновідома ягода, яка часто є у складі препаратів, для покращення зору.

Цими властивостями вона зобов’язана – антоціану. Це барвник, який дає ягоді її насичено-синій колір. На додаток до цього, він корисний як профілактичний засіб проти серцево-судинних і онкологічних захворювань. Що стосується саме зору, то ягода покращує кровотік сітківки ока.

Вміст вітаміну В2 покращує роботу нервової системи, робить волосся шовковистим, шкіру м’якою, нігті міцними, і допомагає позбавитися від хейліту.

Багата вмістом мікроелементів: магній, кальцій, марганець. Дефіцит магнію, приміром, може спровокувати появу безсоння, втоми, м’язових спазмів, закрепів, артритів, остеопорозу. А кальцій – найважливіший мікроелемент, який бере участь в мінералізації кісток, покращує здатність згущуватися крові.

Присутні у чорниці дубильні речовини та пектин. Останній має важливу роль для травлення покращуючи функцію кишечника, і таким чином, допомагає виводити з організму шлаки і токсини.

Користь чорничного листа не менш різноманітна, ніж ягід. Листки цієї рослини містять такі речовини, як глікозид неоміртиллин. Який здатний зменшувати рівень цукру в крові, а тому корисний для тих, хто страждає цукровим діабетом. Листя чорниці входить в лікарські збори для тих, у кого діагностовано це захворювання.

На додаток до цього, чорниця застосовується при лікуванні цинги, розладів травлення. Вона уповільнює процеси старіння організму, частково за рахунок вмісту флавоноїдів.

Відгуки про чорницю тільки позитивні. Жінкам які мріють схуднути відомо, що чорниця сприяє зниженню ваги, оскільки це низькокалорійний продукт.

Наскрізь просочені потрібними для життєдіяльності організму речовинами – ягоди чорниці спонукають нас до того, щоб їх скуштувати!

Шкода від чорниці

Смачна свіжа ягідка, зібрана в українських лісах, може завдати шкоди при певних обставинах. Це трапляється найчастіше при надмірному вживанні, тому не варто “налягати” на ягоди чорниці. Не забувайте про почуття міри.

Грішно умовчувати про те, що темно-сині плоди можуть спровокувати виникнення алергічної реакції. Не можна вживати при захворюваннях підшлункової залози і шлунку в стадії загострення.