Всесвітній тиждень грудного вигодовування
Грудне вигодовування новонародженого та мама з COVID-19

Грудне вигодовування – запорука здоров’я немовлят. Однак із початком епідемії COVID-19 виникло питання: чи безпечно мамі, яка має підозру на цю хворобу або підтверджений діагноз, годувати дитину грудьми❓

ВООЗ рекомендує продовжувати грудне вигодовування, адже його користь значно перевищує потенційні ризики передачі інфекції. Мати і дитина можуть залишатися разом удень та вночі та практикувати контакт шкіра до шкіри, особливо відразу після народження.
У немовлят ризик зараження COVID-19 низький, інфекція зазвичай проходить легко або безсимптомно.

Сьогодні відомо, що коронавірусна хвороба є набагато меншою загрозою для немовлят, ніж інші захворювання, від яких захищає грудне вигодовування.
Якщо в мами підтверджений COVID-19, вона має дотримуватися звичайних заходів безпеки:
✔️ мити руки перед тим, як торкнутися дитини;
✔️ мити руки перед та після використання пляшечок, сосок, молоковідсмоктувача;
✔️ носити тканинну маску під час годування;
✔️ мити та дезінфікувати поверхні, з якими контактує.

Якщо мама почувається погано й занадто слабка, щоб годувати дитину, вона може зцідити молоко та попросити здорового члена сім’ї нагодувати дитину. Жінка, яка перехворіла на COVID-19 перед пологами та початком грудного вигодовування, через грудне молоко передає дитині антитіла, посилюючи таким чином імунітет дитини, зазначає ЮНІСЕФ.
Тому продовжуйте годувати немовлят грудьми. Грудне молоко – найкраща їжа для них, а контакт із мамою дозволяє рости здоровими та спокійними 💙

«100% життя» – Мережа ЛЖВ Проект USAID HealthLink

#USAIDsupport #HealthLinkSUPPORT