Зітхнути з полегшенням пацієнтам з бронхіальною астмою допомагає урядова програма “Доступні ліки”. Адже за нею 6 лікарських засобів можна отримати абсолютно безоплатно, а ще 8 – з невеликою доплатою.

Електронний рецепт на “Доступні ліки” виписує, а точніше вводить у комп’ютер, лише сімейний лікар, терапевт або педіатр, з яким у пацієнта підписана декларація. І що дуже зручно: для продовження курсу лікування рецепт можна отримати і дистанційно, навіть не відвідуючи лікарні.
До речі, з усіх виписаних електронних рецептів на “Доступні ліки” на бронхіальну астму припадає 2,87%, або понад 180 тис. з 6,2 млн виписаних е-рецептів. Найбільше користувачів програми серед пацієнтів віком 40-64 роки, а найзатребуваніша МНН – сальбутамол. Це можна побачити на дешборді НСЗУ з деталізацією виписаних е-рецептів за категоріями захворювань і лікарськими засобами https://nszu.gov.ua/…/detalizaciya-vipisanih-receptiv-za-pr….

А знайти потрібну аптеку у будь-якому регіоні України допоможе дешборд НСЗУ з електронною картою аптек-учасників урядової програми реімбурсації “Доступні ліки” https://nszu.gov.ua/…/apteki-uchasniki-uryadovoyi-programi-…. Тож якщо ви у відпустці в іншому місті, ви все одно зможете отримати “Доступні ліки” без жодних проблем.

Ви користуєтеся. НСЗУ платить.