Неймовірна спека, яка охопила Україну, може призвести до суттєвих розладів здоров’я. Адже внаслідок перегрівання організму стається тепловий удар.
Основні симптоми теплового удару — висока температура (до 40 градусів), спрага, відсутність потовиділення, почервоніння шкіри, прискорене дихання та серцебиття, пульсуючий головний біль, нудота, блювання. Рідше можуть бути судоми, галюцинації.

При тепловому ударі негайно викликайте швидку. Доки прибудуть медики, перемістіть постраждалого у тінь або прохолодне приміщення, зніміть тісний одяг, який ускладнює потовиділення, взуття, оберніть мокрим прохолодним простирадлом або прикладайте холодні компреси (можна мішечки з льодом) на голову, шию, пахові ділянки, дайте випити літр води з додаванням однієї-двох чайних ложок солі.

Щоб запобігти перегріванню організму, носіть одяг з натуральних тканин (льон, бавовна), випивайте до трьох літрів води на добу, відмовтеся від чаю, кави, газованих та алкогольних напоїв, не залишайте автомобіль на сонці, а якщо це сталося — не перебувайте у розжареній автівці більше десяти хвилин, за можливості встановіть у приміщенні кондиціонер, з 11-ої до 17-ої години обмежте перебування на вулиці, особливо на відкритому сонці. Також доречно уникати фізичного навантаження та дотримуватися легкої дієти — вживайте нежирне м’ясо, рибу, овочі, фрукти, кисломолочні продукти, відмовтеся від солодощів, фастфудів тощо.

Особливо обережним слід бути у спеку пацієнтам з артеріальною гіпертензією, хронічними серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями, у яких перегрівання організму може спровокувати розвиток ускладнень. Також — звернути більшу увагу на запобіжні заходи варто людям похилого віку, з ожирінням.
Якщо люди з групи ризику приймають медикаменти, необхідно проконсультуватися з лікарем щодо дозування та режиму їхнього прийому. Можуть підвищити ризик ускладнень у спеку антидепресанти, антитромботичні, антигістамінні та деякі інші лікарські засоби.
Прислухайтесь до порад лікаря і
БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

Людмила Титюк, сімейний лікар АЗПСМ №1 м. Малин