Щороку завдяки вакцинації у світі вдається зберегти 2-3 млн дитячих життів

Чому жінкам, які планують #вагітність, так важливо вакцинуватися від кору та краснухи?

Віруси кору та краснухи здатні долати плацентарний бар’єр і проникати до плоду, який тільки розвивається. Під час зараження вагітної жінки на ранніх термінах вагітності кором або краснухою, у неї може статися викидень. У другому і третьому триместрі вагітності існує високий ризик народження дитини із синдромом вродженої краснухи (вроджені пороки серця, катаракта, сліпота, глухота, розумова відсталість, ураження інших органів).

Імунізуватися від кору та краснухи жінкам потрібно перед плануванням вагітності.

За даними Центру по боротьбі з інфекціями США, вагітним жінкам не слід вводити «живі» вакцини, до яких відноситься вакцина #КПК (кір, паротит, краснуха). Вагітним жінкам можна вакцинуватися від дифтерії, правцю та кашлюку протягом другого або третього триместру. Також із наближенням сезону грипу, провести щеплення інактивоваваною вакциною проти грипу. Ідеальним варіантом для всіх, хто планує вагітність – провести необхідні щеплення заздалегідь.

Рекомендовано заздалегідь вакцинуватися найближчому оточенню майбутньої дитини, тому що ризик заразитися у новонародженого найбільший.

#ЦГЗ_Житомир

#Європейський_тиждень_імунізації