Україна

МАЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА

КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

«МАЛИНСЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ

МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ»

МАЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

вул. Суворова, 83Б, м. Малин, Житомирська область 11603

Керівникам

підприємств,

організацій,

установ

В зв’язку з тим, що почастішали випадки звернень жителів м. Малин та району за довідками через недопущення їх до роботи після перебування на лікарняному з хворобою коронавірус, а також після хвороб верхніх дихальних шляхів, адміністрація КНП «МЦПМСД» ММР роз’яснює наступне:

Лікуючий лікар (сімейний, педіатр) уповноважений державою, як встановлювати факт непрацездатності так і приймати рішення про завершення лікування.

При прийнятті таких рішень лікар керується спеціальною професійною нормативно-правовою базою(протоколами, алгоритмами, діагностики та лікування).

У випадку амбулаторно-поліклінічного лікування хворих на COVID-19 лікарі застосовують наказ МОЗ України № 2438 від 27.10.2020р., який надає право лікарю одноосібно приймати рішення про завершення амбулаторного лікування без лабораторного обстеження при відсутності клінічних проявів коронавірусу.

Крім того інформуємо, що на 14 день, при відсутності клінічних проявів коронавірусу в останні 3 дні, особа, що захворіла, не становить загрози для оточуючих.

У цей період аналіз на ПЛР не знаходить збудника хвороби, але може бути хибно позитивним, через фрагменти коронавірусу, які зберігаються у верхніх дихальних шляхах і які не є шкідливими, як для пацієнта так і для оточуючих.

Тому, недопущення до роботи працівника через те, що він перехворів корона вірусом, або немає ПЛР після закриття лікарняного є необґрунтованим та незаконним і порушує конституційне право працівника на працю з відповідними наслідками.

Дякую за розуміння.

З повагою

Головний лікар

КНП «МЦПМСД» ММР О. АНДРІЙЦЕВ