Сьогодні була проведена виробнича нарада за участю Олександра Андрійцева, головного лікаря КНП “МЦПМСД” ММР, завідуючих АЗПСМ, сімейних лікарів та педіатрів.

Більшу частину наради було присвячено розгляду проблемних питань, що виникають у процесі організації роботи закладу в умовах постійного погіршення епідемічної ситуації та зростаючого навантаження на лікарів.

Як виявилося, проблема булінгу по відношенню до хворих на коронавірусну інфекцію, про яку ми повідомляли вчора, має значно більше поширення.

Тому відразу після наради, факти, що мали місце, були доведенні до керівників, про яких йшла мова на нараді. Також, підготовлено та направлено текст звернення до керівників установ, підприємств та організацій із цього приводу.

Наступною проблемою яка має також масовий характер є симуляція ознак легкої форми коронавірусу, тобто неправдива інформація про втрату нюху і смаку.

Ми розуміємо осіб із нестійкою психікою та слабкою нервовою системою, які в основному і спричиняють цю паніку. Та, врешті, подумайте і про інші обставини, про те, що невиправдано збільшується навантаження на лікарів, що створюються проблеми для вчасного контакту дійсно хворих пацієнтів із лікарем, і, водночас, ви піддаєте невиправданому ризику самих себе. Адже, вірогідність тісного контакту з хворими на COVID-19 значно збільшується при відвідуванні поліклініки.

Із свого боку, ми щоденно, вже на протязі багатьох місяців , у кінці робочого дня обробляємо дезінфікуючими засобами коридори, поручні, фойє. Дезінфікуємо, кварцуємо та провітрюємо ізолятори.

Але ситуація, на жаль, така, що гарантувати повну безпеку вже неможливо.

Для симулянтів-панікерів повідомляємо, що для встановлення діагнозу «Коронавірусна хвороба» лікарі, по-перше, враховують і інші симптоми. І, по-друге, лише втрата смаку та нюху без інших проявів, дійсно може бути ознакою легкої форми хвороби, але це не є підставою приходити на прийом до лікаря, щоб вас послухали, направили на рентген чи КТ. Розумніше залишитися дома та у телефонному режимі отримати консультацію лікаря.

Ще однією надзвичайно серйозною проблемою є самолікування антибіотиками та непрофесійне їх призначення з перших днів захворювання.

Ми вже неодноразово розповідали, що перші п’ять днів захворювання COVID-19 у переважній більшості протікють як звичайне ГРВІ чи грип і лікуються за всім відомими схемами: рясне тепле пиття до трьох-чотирьох літрів на добу (якщо немає проблем із нирками), вживання вітамінів С, D3, цинку, далі посимптомне лікування: при підвищенні температури прийом жарознижуючих препаратів, зрошування слизової носоглотки і ротоглотки.

Хочемо зауважити, що легкий перебіг хвороби зберігається у 80% пацієнтів. При ускладненому – лікар прийме адекватне рішення та призначить лікування, згідно затвердженого протоколу. Тому не потрібно відразу бігти до аптеки та без потреби купувати антибіотики. Адже їх прийом із перших днів захворювання є не тільки невиправданим, а й небезпечним, так як вони не діють на вірус, а подавляють захисні функції організму. Неконтрольований прийом антибіотика погіршує подальшу тактику лікування. При приєднанні бактеріальної інфекції ( пневмонії) лікарю важко буде підібрати чутливий антибіотик.

Так само неінформативним та шкідливим є проведення рентгенографії та КТ у перші дні захворювання, коли патологічні зміни в органах дихання відсутні.

Чимала категорія, так би мовити, «начитаних» пацієнтів вважає, що як тільки вони зроблять якнайшвидше ПЛР дослідження, рентгенографію, а особливо КТ – то коронавірусу в їх організмі вже не буде. На жаль, це не так, і для кожного дослідження є свої терміни.

Запам’ятайте!

ПЛР тест, рентген та КТ НЕ ЛІКУЮТЬ, а лишень підтверджують або спростовують діагноз.
Всі лікарі нашого центру мають великий досвід роботи і вже чималий діагностики і лікування коронавірусу.

Довіряйте своїм і черговим лікарям!

Бережіть їх і себе!!!

Будьте здорові!