Лікарняний лист пацієнту, що переніс інфекційне захворювання на COVID-19 закрито лікарем, а до роботи його не допускають. Такі ситуації почастішали у Малині.

Можна зрозуміти роботодавця ( він хвилюється за колектив), але в той же час до свого ж працівника ставиться з пересторогою, вимагаючи від нього зробити ще одне ПЛР дослідження, або ж писати заяву та йти у відпустку за власний рахунок. Мимохідь виникає недовіра і до лікаря, який підтверджує закриттям листа непрацездатності те, що пацієнт здоровий та може приступити до своїх обов’язків.

Звертаємось до всіх керівників установ, підприємств різної форми власності, організацій, що лікарі діють у межах закону. Критерії завершення амбулаторно-поліклінічного лікування прописані у наказі Міністерства охорони здоров’я України від 27 жовтня 2020 року № 2438 і саме ними керуються наші лікарі.

Витяг із наказу:
«Критеріями завершення амбулаторно-поліклінічного лікування є:
1) відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів рахуючи з 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження;
2) відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів рахуючи з 10 дня від дати взяття матеріалу (при позитивному результаті на COVID-19 методом ПЛР) без лабораторного обстеження;
3) відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання, за умови отримання одного негативного результату тестування методом ПЛР.
При наявності одного з критеріїв рекомендовано припинити самоізоляцію та припинити лікування пацієнта. Перелічені критерії є рівноцінними. Для прийняття рішення про завершення амбулаторно-поліклінічного лікування (припинення самоізоляції) може бути використаний будь-який з них».

Хочемо зауважити, що проведення ПЛР дослідження на 14 день від дати підтвердження захворювання немає ніякого діагностичного значення, так як вірусу на цей час у верхніх дихальних шляхах, звідки береться мазок, немає.

То ж, шановні керівники.

Не допускаючи до роботи працівника із закритим листом непрацездатності, ви поступаєте неправомірно, порушуючи цим закон та право громадянина на працю.