Всесвітній день сімейного лікаря в усьому світі відзначається 19 травня

У цей день ми віддаємо данину поваги нелегкій праці сімейних лікарів. За даними світової статистики, до 80% всіх проблем, пов’язаних зі здоров’ям, в розвинених країнах світу сьогодні вирішуються на етапі звернення до сімейного лікаря: він перший вислуховує скарги пацієнта і вирішує, до якого фахівця його направити. Сьогодні сімейний лікар — це фахівець високої кваліфікації, який пройшов спеціальну багатопрофільну підготовку. Сімейного лікаря у багатьох європейських країнах прийнято називати лікарем загальної практики, тому що його підготовка дозволяє визначити характер захворювання і заходи, необхідні для його лікування. Сімейний лікар може надавати профілактичну, лікувальну та реабілітаційну допомогу всім членам сім’ї: він — перша медична «інстанція», до якої ти і члени твоєї сім’ї можуть звернутися в разі проблем зі здоров’ям. Хороший сімейний лікар володіє знаннями, як в області терапії, так і в численних суміжних областях, серед яких неврологія, офтальмологія, дерматологія, оториноларингология, кардіологія та інші. Саме сімейний лікар направляє хворого для консультації до профільних фахівців або на госпіталізацію в стаціонар.

Зараз, під час карантину і боротьби з коронавірусною інфекцією роль сімейного лікаря важко переоцінити. Сімейні лікарі поруч з пацієнтами під час боротьби з COVID-19, вони тримають зв’язок з ними, відповідають на численні питання, розвіюють побоювання, допомагають пройти випробування коронавірусом тим, хто потребує особливої турботи та уваги.

Шановні наші сімейні лікарі!

Дозвольте висловити Вам усім безмежну вдячність за любов до обраної професії, нехай здійсняться всі Ваші задуми, а віра й оптимізм завжди залишаються з Вами!

Бажаємо Вам щастя, радості, міцного здоров’я, миру, тепла і затишку в Ваших оселях, поваги і порозуміння від пацієнтів! Нехай кожен Ваш день буде наповнений корисними справами і теплом людських відносин, мрії втілюються у життя та приносять бажану радість і задоволення. Хай усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до вас сторицею!

З повагою, головний лікар Андрійцев О.М.
та колектив КНП “МЦПМСД” ММР

Фото із архіву КНП “МЦПМСД” ММР