Сьогодні була проведена виробнича нарада за участю Олександра Андрійцева, головного лікаря КНП “МЦПМСД” ММР, завідуючих АЗПСМ, сімейних лікарів та педіатрів, лікаря – гінеколога.

Насамперед, присутні детально проаналізували стан надання допомоги хворим на COVID-19.
Нині на амбулаторному лікуванні у нашому центрі знаходиться 55 чоловік (серед них одна дитина) та 114 контактних осіб ( серед них 37 дітей).
Затим, лікарі сільських амбулаторій прозвітували про стан допомоги населенню на своїх дільницях.
Далі, було прийнято рішення залучити лікарів сільських амбулаторій до чергування по АЗПСМ №1 за графіком у зв’язку із великим навантаженням на лікарів первинної допомоги міста Малина.

Картина все більш і більш стає тривожною

У стаціонарі не вистачає спеціалістів для надання допомоги хворим на КОВІД та із «Підозрою на КОВІД». По суті настав той момент, коли місць для хворих на COVID-19 не вистачає і лікарі повинні визначатись із черговістю по госпіталізації.

Тепер інформація для тих, хто звинувачує лікарів у тому, що вони не відповідають на дзвінки.

Ще раз наголошуємо, що практично неможливо дати відповідь на сотню дзвінків, паралельно при цьому вести прийом, виписувати рецепти та лікарняні, заповнювати документи на паперових те електронних носіях ( бо цю вимогу ніхто не відміняв).

На тому тижні на COVID захворіли двоє наших лікарів, що підтверджено лабораторно. Як виявилося, одна із лікарів у кінці робочого дня впала та втратила свідомість, що стало результатом нервового виснаження через надмірне навантаження.
У іншого лікаря ймовірною причиною зараження стали так звані VIP пацієнти, що не звикли звертатись до реєстратури та дотримуватись черги, а умовно кажучи, «відкривають двері ногами».

На жаль, така ситуація є типовою для всіх лікарів. Вони бояться відмовити таким пацієнтам та заставити їх дотримуватись черги. Ця категорія пацієнтів і телефонує на гарячу лінію із скаргами та звинувачує лікарів у бездіяльності. Прості люди рідко скаржаться.
Тому вкотре звертаємось до вас, шановні пацієнти!

Будьмо взаємо ввічливими.

Турбуйтесь про своїх лікарів, а то невдовзі, не буде кому вас лікувати. Зателефонувавши своєму лікарю представтесь і поцікавтесь, чи він у змозі в даний момент вас вислухати. А далі, задайте питання лікарю (продумані заранні) та будьте готові записати рекомендації лікаря. Якщо у вас є аналізи чи обстеження, тримайте їх під рукою, щоб озвучити лікарю. Домовтеся про наступний дзвінок чи візит за потреби.
Бережіть свій час і час лікаря, адже в реаліях сьогодення він безцінний!!!

І наші щоденні поради, дотримуючись яких ви убезпечите себе та оточуючих довкола вас людей:

  • Уважно ставтеся до свого стану.
  • За перших симптомів ГРВІ у себе чи близьких НЕ біжіть до лікарні чи клініки – адже Ви можете становити загрозу для оточуючих, для багатьох – навіть смертельну.
  • Просто дзвоніть своєму сімейному лікарю або педіатру.
    Вони мають затверджені протоколи, знають, що робити, і спрямують Вас на тести та до лікування, адекватного Вашому стану.

І наша щоденна мантра:

• мийте руки,
• одягайте маски,
• тримайте дистанцію,
• піклуйтеся про себе та близьких.

Будьте здорові!

#StopКоронавірус

На світлинах: під час виробничої наради 28 жовтня 2020