Сьогодні була проведена виробнича нарада за участю Олександра Андрійцева, головного лікаря КНП “МЦПМСД” ММР, завідуючих АЗПСМ, сімейних лікарів, педіатрів та лікаря-гінеколога.

Насамперед, прослухали звіти завідуючих амбулаторій. Мова йшла про стан надання медичної допомоги структурними підрозділами КНП “МЦПМСД” ММР під час епідемії COVID-19.

Олена Раєць, заступник головного лікаря з МОН та ЕТН, зауважила, що статистика захворюваності на коронавірусну інфецію залишається стабільно високою, як і загроза захворіти на COVID-19, та більш детально проінформувала про хворих на ковід та контактних осіб.

На амбулаторному лікуванні із діагнозом COVID-19 перебуває 8 пацієнтів, серед них одна дитина. Стан здоров’я їх задовільний.

Під наглядом сімейних лікарів перебуває 26 осіб, що мали контакт із хворими на коронавірусну інфекцію.

Під наглядом педіатрів перебуває 35 дітей, що мали контакт із хворими на коронавірусну інфекцію. Стан здоров’я їх задовільний.

Далі, лікарями було детально обговорено наказ МОЗ України від 17.09.2020 року № 2122 «Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)». Сімейних лікарів вражає, що даний наказ послаблює контроль за особами, що були у контакті із хворими на короновірусну інфекцію

Затим, один із сімейних лікарів розповів про непросту ситуацію, що склалася у нього із пацієнтом.

Чоловік перебував у контакті із хворим на короновірусну інфекцію. У нього піднялася температура, з’явилися інші ознаки COVID-19. Чоловік почав вимагати, щоб лікар приїхав до нього додому і обстежив його. Цього ж почала вимагати і його сестра що проживає у іншому районі (в якої помер родич від COVID-19), мотивуючи це тим, що стан брата погіршився. Сімейний лікар скерувала до хворого швидку допомогу, щоб провести обстеження і рентгенографію у інфекційному відділенні, і в разі необхідності госпіталізувати пацієнта. Від госпіталізації пацієнт відмовився, а по поверненню додому (за свідченнями односельчан) пішов із дружиною копати буряки. На телефонні дзвінки сімейного лікаря не відповідав.

У зв’язку з цим, нагадуємо, що сімейні лікарі та педіатри надають дистанційну допомогу і самостійно приймають рішення про необхідність контакту з хворим та проведення рентгенографії.

В разі не реагування на дзвінки сімейного лікаря чи педіатра, (які здійснюються за власний рахунок самого медичного працівника), до таких пацієнтів буде направлено наряд поліції.

Також, обговорювалася і інша ситуація, коли жителі однієї із вулиць (у неробочий час) направили делегацію до одного із лікарів із вимогою негайно провести їм лабораторний тест на COVID-19, так як майже всі жителі вулиці вважають себе контактними і мають певні ознаки хвороби.

Звертаємо увагу малинчан на те, що не варто панікувати!

Довіряйте своїм лікарям!

Хочемо запитати більшість жителів нашого міста, а на що ви розраховуєте, коли не носите масок (у місті одиниці одягають маски), недотримуєтесь безпечної дистанції, проводите масові заходи?

То ж вкотре звертаємося до вас:

• мийте руки,

• одягайте маски,

• тримайте дистанцію,

• піклуйтеся про себе та близьких.

Будьте здорові!

На світлинах: під час проведення виробничої наради 23 вересня 2020 року.