Участь у заході прийняв головний лікар нашого центру Олександр Андрійцев.
Присутні прослухали лекції на теми:
– ” Протипожежна безпека в ЛЗ. Дії медичних працівників у випадку надзвичайних ситуацій, ” – лектор Юрій Муравицький, інженер по ОП.;
– “Цитологічне обстеження жіночого населення,”- Валерій Лазєєв, лікар-гінеколог;
– ” Новітні методи надання реабілітацйної допомоги постінсультним хворим,” – Наталка Недашківська, фізичний реабілітолог.
Лекція по реабілітації визвала живий інтерес у слухачів, адже ранній початок реабілітаційних заходів, які проводяться з перших днів інсульту (якщо дозволяє загальний стан хворого) і допомагають прискорити темп і зробити повнішими відновлення порушених функцій, запобігти розвитку вторинних ускладнень (тромбофлебіту, контрактур, пролежнів, застійної пневмонії і т. д.).

P.S.
Хочемо зауважити, що держава вперше звернула увагу на медичну реабілітацію .
Програму реабілітації поширили не тільки на дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП, а й на всіх дітей з інвалідністю, що дозволить їм проходити лікування незалежно від встановленого діагнозу. І на наступний 2020 рік закладено у бюджет 149 млн. грн. на реалізацію даної програми.

Слід відмітити що наш центр ще з 2015 року почав займатися питаннями реабілітації. Було розроблено і втілено у життя дві програми: «Допомога постінсультним хворим», яка була затверджена сесією міської ради та «Реабілітаційна допомога при сколіозах I-II ст. тяжкості у дітей».

Своїми досягненнями в роботі реабілітолог Наталка Недашківська( яка працювала тоді у нашому закладі) та Олександр Андрійцев, головний лікар, поділилися із учасниками XV Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми навчання та виховання людей в інтегрованому освітньому середовищі і світі реалізації Конвенції ООН про права інвалідів», що проходила у Києві.
Надалі, вони отримали запрошення від Президента Всеукраїнської громадської організації “Українська асоціація рефлексотерапії та медичної акупунктури”(ВГО”УАРМА) Коваленко О.Є. – доктора медичних наук, професора кафедри сiмейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НМАПО імені П.Л. Шупика виступити на конференції з програмою «Ранньої реабілітації постінсультних хворих». Виступ відбувся в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупіка, доповідь була опублікована в матеріалах про конференцію.

Тож, маючи досвід роботи та підтримку із боку держави, над програмами реабілітації працюватимемо і надалі.

До вашої уваги фотозвіт із даного заходу.