1-7 серпня – Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

Грудне вигодовування – найкращий спосіб забезпечити немовлят необхідними їм поживними речовинами. ВООЗ рекомендує винятково грудне вигодовування дітей до досягнення ними шестимісячного віку, а потім разом з введенням підгодовування продовжувати годувати материнським молоком до двох років або й старше.

Грудне вигодовування – це одна з кращих інвестицій у збереження життя і поліпшення здоров’я, соціального і економічного розвитку окремої людини та держав у цілому.

Потрібно заохочувати жінок до грудного вигодовування, що може запобігти більше 823 000 випадків дитячої та 20 000 випадків материнської смертності на рік, у той же час відмова від грудного вигодовування пов’язана з низьким рівнем інтелекту і призводить до економічних втрат приблизно в 302 млрд доларів США щорічно.

Цьогорічна тема Всесвітнього тижня грудного вигодовування – «Підтримаємо грудне вигодовування заради здоровішої планети!»

Грудне вигодовування є яскравим прикладом тісного взаємозв’язку між здоров’ям людини і природною екосистемою.

Використання замінників грудного молока впливає на довкілля та клімат. Мільйони тонн металевих банок від сумішей щорічно потрапляють на звалища, що погіршує стан навколишнього середовища.

Водночас для вироблення грудного молока потрібне лише додаткове харчування для матері, а це означає, що використовується менша кількість природних ресурсів і майже немає відходів.

Грудне молоко натуральне, поновлюване і екологічно безпечне.